سقوط بی‌سابقه ارزش بیت‌کوین

[ad_1]

سرمایه‌گذاران در ۲ پول مجازی بیت‌کوین و اتریوم در ۲۴ ساعت سقوط 10 میلیارد دلاری ارزش دارایی خود را در مدت 24 ساعت تجربه کردند.

به گزارش فارس، سرمایه‌گذاران در دو ارز مجازی بیت‌کوین و اتریوم در روزهای اخیر به شدت متضرر شدند به گونه‌ای که در 24 ساعت ارزش کلی این دو ارز در بازار 10 میلیارد دلار سقوط کرد.

ارزش بیتکوین با 38 درصد کاهش نسبت به 3 هزار و 18 دلار در روز 12 ژوئن طی روزهای گذشته به هزار و 863 دلار رسیده است.

ارزش اتریوم نیز با 67 درصد کاهش به 133 دلار در روزهای اخیر کاهش یافته است.

نشریه کویندسک روز یکشنبه اعلام کرد در 24 ساعت از روزهای پایانی هفته گذشته مجموع ارزش ارزهای دیجیتال، 10 میلیارد دلار سقوط کرده است.

آنوپام وارشینی کارشناس بازار ارز دیجیتال معتقد است سقوط این ارزش به دلیل توطئه عمدی و حضور سرمایه‌گذاران بی‌تجربه در بازار بوده است؛ چراکه سرمایه‌گذاران بی‌تجربه با دیدن کوچک‌ترین ضرر به‌شدت وحشت کرده و موج فروش شکل می‌گیرد.

وارشینی معتقد است: بازار ارزهای دیجیتال کاملاً بی‌قانون است و کارهایی که می‌تواند در دیگر بازارهای مالی به محکومیت و زندان منجر شود، در این بازار کاملاً قانونی است و در چنین شرایطی اصلاً شگفت‌آور نیست که نقش‌آفرینان بزرگ بازار به سود خود در بازار توطئه کنند.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاران آماتور نیز از سوی دیگر می‌خواهند سود محقق کنند و وقتی بازار شروع به پایین آمدن می‌کنند، این سرمایه‌گذاران دست به فروش وحشت‌آوری می‌زنند.

 


موارد موضوعی مرتبط

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *